Zadbaj o odpowiedni poziom koenzymu Q10

Zadbaj o odpowiedni poziom koenzymu Q10

Wiele osób określa koenzym Q10 jako jedną z najważniejszych substancji w naszym organizmie. W naturalny sposób jest ona przez nas wytwarzana, a jej największe stężenie można odnotować w najważniejszych organach, na które składają się serce, wątroba, nerki oraz trzustka.

Niestety z wiekiem nasze ciało wytwarza tego koenzymu coraz mniej, przez co podobnie jak witaminę B complex, C, B12, D3, czy też witaminę K2 MK7, dobrze jest go regularnie uzupełniać. Jakie niesie on ze sobą korzyści? Tego dowiesz się przeglądając niniejszy wpis. 

Zalety niezawodnego koenzymu Q10 

Przez niektóre osoby koenzym Q10 jest określany jako składnik, zapewniający nam młodość. I trudno się z tym nie zgodzić. Dzięki właściwościom redukującym, jak i utleniającym, w znacznym stopniu zwalcza on wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się. Wspomaga również wszelkie procesy związane z regeneracją naskórka. Nic więc dziwnego, że koenzym ten używany jest do wielu kosmetyków odmładzających.

Jednak to nie wszystko, co mu zawdzięczamy! Koenzym Q10, o którego poziom w naszym organizmie możemy zadbać za pomocą suplementu, znacznie wspomaga pracę serca oraz mięśni szkieletowych. Dzięki niemu jest również dostarczana energia do układu odpornościowego, który skuteczniej może walczyć z patogenami. Mówiąc o koenzymie Q10, nie można również zapomnieć o tym, że za jego pomocą nasz organizm lepiej wykorzystuje tlen, a metabolizm komórek znacznie się polepsza. 

Z czym dzięki niemu możemy walczyć? 

Koenzym Q10, dzięki odpowiedniemu stężeniu w naszym organizmie, znacznie obniża niebezpieczeństwo występowania pewnych nieprzyjemnych dla nas dolegliwości, do których zaliczają się między innymi nadciśnienie tętnicze, udar, czy też choroba wieńcowa. Lista związanych z nim zalet jest bardzo długo i z pewnością nie da się przejść koło niej obojętnie.

Dlatego tak ważne jest, by koenzymu Q10 nie zabrakło w naszym organizmie. Warto ponadto pamiętać, że dobry wpływ mają również na nas inne suplementy, takie jak między innymi selen, l karnityna, glutation, chrom, czy też mangan, z których właściwościami dobrze jest się zapoznać.