Witamina B3 jedną z substancji mitochondrialnych

Witamina B3 jedną z substancji mitochondrialnych

Medycyna mitochondrialna to temat, który pojawia się coraz częściej. Jej osiągnięcia są naprawdę imponujące. Jednocześnie można spodziewać się, że będą coraz większe. W naszym artykule krótko przedstawimy czym jest medycyna mitochondrialna, a także czym są i jakie wyróżnia się substancje mitochondrialne.

Co to takiego?

Większości osób z pewnością już sama nazwa sugeruje czym zajmuje się medycyna mitochondrialna. Jest to dział medycyny, którego przedmiotem zainteresowania są mitochondria. Są to struktury, jakie znajdują się w każdej żywej komórki. Za co odpowiadają? Za produkcję energii. Bardzo ważne jest, aby możliwie jak najdłużej utrzymać je w doskonałym stanie. Jego zaczynają szwankować, niedomaga bowiem cały organizm. Jak o nie dbać? Dobrym rozwiązaniem okazują się być substancje mitochondrialne – pełnią one swojego rodzaju rolę ochronną dla mitochondriów. Jest ich wiele. Jedną z tych substancji jest witamina B3.

Witamina B3 i jej rola

Witamina B3 to przede wszystkim prawidłowa praca komórek. Dzięki niej znika bardzo przykre uczucie zmęczenia i znużenia, które potrafi skutecznie zmniejszyć naszą aktywność. Ci, którym zależy na wysokiej jakości powinni postawić na taki produkt, który zawiera witaminę B3 w postaci niacynamidu. Witamina B3 jest bowiem bardzo dobrze tolerowana przez organizm. Co ważne, jej zażywanie nie prowadzi do wystąpienia niezwykle nielubianego efektu rozszerzonych naczynek krwionośnych, co skutkuje naprawdę silnym zaczerwienieniem twarzy. Zobacz: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-82–Witamina-B3-MSE-dr-Enzmann.html