Ważna substancja mitochondrialna - witamina B3

Ważna substancja mitochondrialna – witamina B3

Medycyna mitochondrialna to pojęcie, które dla wielu osób jest zupełnie nieznane. Tymczasem jest to jeden z szybciej rozwijających się działów medycyny. Obecnie upatruje się w niej szansy na wydłużenie ludzkiego życia. Zobaczmy czym jest medycyna mitochondrialna.

Czym zajmuje się medycyna mitochondrialna?

Medycyna mitochondrialna zajmuje się mitochondriami. Są to struktury komórkowe, które obecne są w każdej żywej komórce. Odpowiadają za produkcję energii. Kiedy zaczynają szwankować, pojawia się naprawdę poważny problem, który przekłada się na kondycję całego organizmu. Obecnie wiadomo już, że na kondycję mitochondriów wpływają takie czynniki, jak stres czy niewłaściwa dieta. Na szczęście dzisiaj wiemy też, jak poprawić kondycję mitochondriów. Rozwiązaniem są substancje mitochondrialne, których zażywanie sprawia, że mitochondria są skutecznie chronione. Jedną z takich substancji jest witamina B3.

Witamina B3 i jej rola

Witamina B3 wpływa na nasze samopoczucie. Kiedy jej poziom jest wystarczający, nie dokucza nam zmęczenie i znużenie. Poprawnie funkcjonuje również nasz układ odpornościowy. Suplementacja witaminy B3 nie stanowi obecnie żadnego problemu. Za najlepsze uważa się te, które zawierają witaminę B3 w formie niacynamidu. Taka forma witaminy B3 jest bowiem najłatwiej przyswajalna, a jednocześnie najlepiej tolerowana przez organizm. Sięgając po witaminę B3 w takiej formie, nie trzeba obawiać się zaczerwienienia twarzy, które jest wynikiem rozszerzania się naczynek krwionośnych. Obecnie to najlepsza postać witaminy B3.